University of Arkansas, Fayetteville Earth organisms survive under low-pressure Martian conditions // ScienceDaily, 2 June 2015

На Марсі могли б метаногени цвісти

Нове дослідження в університеті Арканзасу припускає, що метаногени - одні з найпростіших і найстаріших організмів на Землі - могли б вижити на Марсі.

Метаногени, мікроорганізми з домену археї, використовують водень як джерела енергії й вуглекислий газ в якості свого джерела вуглецю, щоб перетворити їх і виробити метан, також відомий як природний газ. Метаногени живуть в болотах і болотистих місцях, але також можуть бути знайдені в кишківнику великої рогатої худоби, термітів та інших травоїдних, а також у мертвій і матерії, що гниє.

Метаногени анаеробні, отже, вони не вимагають кисню. Вони не вимагають органічних поживних речовин, і вони нефотосинтезуючі, отже, можуть існувати в підповерхневих середовищах і, отже, є ідеальними кандидатами для життя на Марсі.

Ребекка Міколь, докторант в космічних і планетарних наук, виявила, що в лабораторії, чотири види метаногенів виживають в умовах низького тиску, що моделює підґрунтовий рідинний водоносний шар на Марсі.

Чотири види метаногенамі, які досліджувала Ребекка Міколь, це Methanothermobacter wolfeii, Methanosarcina barkeri, Methanobacterium formicicum, Methanococcus maripaludis.

"Ці організми є ідеальними кандидатами для життя на Марсі", сказала Міколь. "Всі види метаногенів показали виживаність після впливу низького тиску і виробляють метан і в оригінальних і переміщених культурах після кожного експерименту. Ця робота є сходинкою до визнання, що метаногени можуть існувати на Марсі."

Міколь, яка раніше виявила, що два види метаногенів вижили при марсіанських циклах заморожування-відтавання. Два дослідження цього були проведені разом з Тімоті Кралом, професором біологічних наук в Арканзаському центрі космічних і планетарних наук і провідним вченим по проекту. Вона представила свою роботу Загальних зборах Американського товариства мікробіології 2015, яке проводилося 30 травня — 2 червня в Нью-Орлеані.