Kessler S. C., Tiedeken E. J., Simcock K. L., Derveau S., Mitchell J., Softley S., Stout J. C., Wright G. A. Bees prefer foods containing neonicotinoid pesticides. Nature, 2015

Бджоли "підсіли" на нектар, що містить пестициди?

Бджоли показали перевагу їжі, що містить пестициди. Неонікотиноїди націлені на ті ж механізми в бджолиному мозку, на які впливає нікотин у мозку людини.

Попередні дослідження показали, що підданість такого роду може вплинути на придатність бджіл. Дослідження, опубліковане в Nature, виявило, що джміль земляний і бджоли не могли не спробувати три найбільш часто використовувані неонікотіноїдні пестициди. Насправді, бджоли віддавали перевагу їжі, яка містила пестициди: коли бджолам дали вибір між розчином цукру і розчином цукру, що містить неонікотиноїди, вони вибрали просякнуту неонікотіноїдами їжу.

Дослідження в лабораторії показали також, що джмелі з'їли більше їжі, що містить пестициди, ніж бджоли, і так були піддані більш високим дозам токсинів.

Бджоли та інші комахи-запилювачів важливі для підвищення врожайності сільськогосподарських культур - їх вартість була оцінена в суму не менше € 153 млрд. на рік по всьому світу. Запилюючи сільськогосподарські культури, вони можуть піддаватися впливу пестицидів з квіткового нектару й пилку. Кілька спірних дослідження показали, що неонікотиноїди зробити негативний вплив на живлення бджіл і придатність колонії. У результаті, суспільний інтерес виріс до впливу неонікотиноїдів на бджіл та інших запилювачів. У квітні 2013 року, ЄС ввів тимчасову заборону на використання неонікотіноїдних пестицидів на квітучих культурах, а подальша наукова та технічна докази були зібрані.

Професор Джеральдін Райт, провідний науковець Інституту неврології в університеті Ньюкасла, сказала: "Бджоли не можуть не спробувати неонікотиноїдів в їжу і, отже, не можуть уникнути цих пестицидів. Це ставить їх в небезпеку отруєння, коли вони їдять забруднений нектар.

Ще гірше, у нас тепер є докази того, що бджоли воліють харчуватися забрудненими пестицидами харчовими продуктами. Неонікотиноїди націлені на ті ж механізми в бджолиному мозку, на які впливає нікотин у мозку людини. Той факт, що бджоли віддають перевагу харчовим продуктам, що містять неонікотиноїди припускає, що, як і нікотин, неонікотиноїди можуть діяти як наркотик, що робить продукти, які містять ці речовини більш бажаними. Якщо бджоли під час заготівлі воліють збирати нектар, що містять неонікотиноїди, це може мати ланцюговий негативний вплив на всю колонію і на популяції бджіл."

Джейн Стаут, професор ботаніки та головний дослідник в Школі природничих наук у Коледжі Трініті в Дубліні, сказала: "Наші результати припускають, що навіть якщо альтернативні джерела живлення доступні для бджіл на сільськогосподарських ландшафтах, де використовуються неонікотіноїдні пестициди, бджоли воліють живитися на забруднених неонікотіноїдами сільськогосподарських культурах. Оскільки неонікотиноїди також можуть у кінцевому підсумку міститися в диких рослин, які ростуть поруч з сільськогосподарськими культурами, вони можуть бути набагато більш поширені в раціоні бджіл, ніж вважалося раніше".