Боротьба зі шкідниками рослин без шкоди собі

часник

Настій часнику містить велику кількість фітонцидів, ефірних масел. Його можна успішно використовувати в боротьбі проти плодожерки, попелиці, мідяниць, кліщів. Для приготування настою часнику потрібно розчавити на м'ясорубці 150–200 грамів головок, додати 10 літрів води, добре розмішати, витримати 5–7 днів, процідити й обробити дерева. Свіжий розчин діє швидко, на другий день після обприскування шкідники гинуть.

Як інсектицид добре зарекомендувало себе й лушпиння цибулі. 150–200 грамів його заливають 10 літрами води, настоюють 4–5 днів, проціджують і відразу обробляють дерева, кущі, овочеві грядки. Ефективність цього розчину велика. Після нього гине основна маса садових шкідників.

Мед містить біогенні стимулятори, ростові речовини — біоси. Розчин з меду для стимуляції готується з розрахунку 1–2 ложки на відро води. Збільшувати дозу не потрібно. У зазначеному розчині чубуки винограду, живці плодових культур вимочують до двох діб, посадковий матеріал хризантеми, гвоздики, помідор витримують 10–12 годин, огірків — 8 годин. Після такої процедури деревні і трав'янисті культури ростуть швидше, у них розвивається краще коренева система, збільшується приживлюваність, підвищується життєздатність. медДосвідчені садівники застосовують мед і для стимуляції плодоутворення. Особливо добре він впливає на вишню, черешню, цвітіння яких припадає на період травневих знижень температури повітря. Різкі перепади погоди в період цвітіння садів залишають квітки без допомоги комах, бо в холодну погоду не виділяють нектар і бджоли в сади не летять. Щоб залучити комах і примусити їх виконати місію запилювачів, садівники обприскують дерева в період початку цвітіння розчином меду, з розрахунку 2 столові ложки на 1 відро води. Так урожай значно збільшується.

Алое містить великий набір вітамінів і речовин, з бактерицидними властивостями. Свежовичавлений сік або ж аптечний концентрат розводиться наполовину водою і в отриманому розчині насіння тримають 6–8 годин за температури 20–22 градуси. Така купіль з алое істотно впливає на ростові здатності насіння. Вони сходять не тільки швидше, але й дружніше, дають життєздатні проростки, помітно збільшується енергія зростання, що, природно, добре позначається на врожайності. Сік алое використовують і виноградарі, вимочуючи в його розчині чубуки. Досліди показують, що приживлюваність після застосування стимуляторів, даних людині самою природою, збільшується.

Як знищити плодожерку, не вдаючись до отрутохімікатів? Ця проблема хвилює не одне покоління садівників. Метод боротьби з плодожеркою полягає в обробці дерев водою, підігрітою до температури 60 градусів. Поки вода долітає до листя яблуні через розпилювач обприскувача, її температура знижується на 5–10 градусів, що безпечно для рослини і згубно для гусениць. Як тільки на них потрапляє гаряча вода, вони тут же падають з дерева замертво.

Гарячу баньку влаштовують садівники і для аґрусу. Ранньою весною, до набрякання бруньок вони обливають кущі ягідників окропом. Спляча деревина легко переносить таку купіль, збудники хвороб і яйця шкідників натомість гинуть. За допомогою гарячої води і киплячого молока овочівники домагаються стерильності посівного матеріалу гарбузових культур. Кавуни витримують температуру до 85 градусів. Вимочені в гарячому молоці, вони швидше сходять, не хворіють, дають кращий урожай.

В останні роки цибулі сильно доводиться страждати від шкідника — цибулиної мухи. З'являється вона зазвичай у другій половині травня і відкладає яйця на ґрунт або на сухі лусочки рослин. Через кілька днів з них виходять личинки. Вони оселяються в цибулині, від чого останні загнивають і рослини в'януть. При її появі ґрунт на грядках потрібно опилити деревною золою з розрахунку склянку на один квадратний метр площі. Можна для цієї мети використовувати і тютюновий пил, витрачаючи на таку ж площу 1 столову ложку. Не ризикує муха приземлитися й там, де грядки оброблені меленим перцем з розрахунку одна чайна ложка на один квадратний метр. Після запилення ґрунт доцільно розпушити на 2–3 сантиметри.

Тютюн (точніше, нікотин) згубно діє на тлю, мідяниць, трипсів, неприхованих гусениць, личинок пильщика різного віку. Щоби приготувати 10 літрів відвару, беруть 400 грамів подрібненої сухої сировини або 1 кілограм свіжозірваного тютюну. Настояну впродовж доби суміш потім кип'ятять 2 години, проціджують, зливають у скляний посуд, щільно закупорюють. Перед обприскуванням у відвар додають 40 грамів господарського мила, а весь розчин розбавляють ще водою в пропорції 1:2. Такий робочий розчин знищує до 80–85 відсотків шкідників.