Оцелот   

Досьє:

Дієта: дрібні гризуни, рептилії, ракоподібні, риби, птахи і середні ссавці
Вороги: люди (полювання, руйнування місць проживання).
Середній життєвий цикл: 7-10 років., у неволі до 20.
Розміри: до 100 см., плюс хвіст близько 45 см.;
висота в плечах близько 50 см.
Вага: середня вага дорослих самців 10-11.5 кг., самиць 8.8-9.4
Мапа території проживання оцелота Оцелот під час відпочинку
Мал.1 Оцелот під час відпочинку


 Оцелот дуже добре лазить по деревах
 Мал.2 Оцелот дуже добре лазить по деревах
Оцелотам притаманний широкий спектр середовищ існування: мангрові ліси, прибережні болота, савани, пасовища, чагарники, а також тропічні ліси всіх типів, але достатня кількість щільного рослинного покриву обов'язкова. Щодо гірських лісів, то оцелот не підіймається більше ніж на 1200 м. Проживає у всіх країнах на південь від США окрім Чилі. Веде переважно сутінково-нічну діяльність, відпочиваючи вдень на дереві, хоча може бути активним і в денний час. Відстань, яку долає оцелот кожен день коливається в межах 1.8-7.6 км.


Оцелот - одна з найкрасивіших диких кішок. Коротке і м'яке хутро золотистого, білуватого, або жовто-коричневого кольору з чітко окресленими смугами і плямами, що йдуть щільною чередою вздовж тіла. Низ мордочки та шия білосніжного кольору. На задній, загалом чорній поверхні вух знаходиться біле маркування, призначене, для заплутавання потенційного ворога, а також допомагає молодняку слідувати за матір'ю при пересуванні через густий підлісок.
Оцелот серед зелені та квітів
Мал.3 Оцелот серед зелені та квітів


Зображення оцелота використовувалось у культурі моче (доколумбовій культурі Перу). Також американський рок-гурт Phish написав пісню з назвою Оцелот, у якій співається про поведінку оцелота і про його смуги.

Оцелот: портрет Оцелот Оцелот із здобиччю