Пума   

Досьє:

Дієта: в основному лосі, олені, карібу, снігові барани, домашні тварини
Вороги: люди; на хворих та малих пум можуть нападати ягуари, вовки, грізлі
Середній життєвий цикл: 8-13 років у дикій природі, у неволі - до 19 років.
Розміри: довжина тіла 100—180 см; довжина хвоста 60—75 см; висота в плечах 61—76 см
Вага: самці: до 105 кг., середня 70 — 80 кг., самиці на 30% менше
Пума - мапа поширення Засніжена пума
Мал.1 Засніжена пума 


Пума на сосні
 Мал.2 Пума на сосні
Пуми, сутінково-нічні мисливці-одинаки, поширені в південно-західній частині Північної Америки й майже по всій території Південної Америки. Пума надзвичайно пристосована кішка, її житла можуть знаходитись від безводних пустель до вологого тропічного лісу, від рівня моря аж до висот в 5,800 м. у Андах. Місце існування з щільною рослинністю найкраще, але ці коти можуть також жити у відкритих областях з розкиданою рослинністю. Хоча пуми наземні істоти, але можуть плавати й влізати на дерева, коли їм потрібно.


Друга частина латинської назва пуми "concolor" перекладається як "одноколірний". Хутро дорослих пум і справді монотонне і залежно від місця знаходження змінюється в межах від сріблястої сивини до рудувато-коричневого або червонуватого, а от кошенята вкриті плямами іноді до однорічного віку. На обличчі пуми мають чорні помітки, колір очей від мишастого до золотистого, молоді котеняти мають блакитні очі.
Пума з дітьми
Мал.3 Пума з дітьми 


При полюванні пума надає перевагу розуму, хитрості та орлиному зорові. Пуми мають великі лапи, зокрема, найбільші задні лапи серед котячих, якщо брати відношення до передніх лап. Це дозволяє пумі володіти величезними стрибками: до 5.4 м. по вертикалі й 6-12 м. по горизонталі, швидкість пум 55-72 км/год. Розміри та маса пуми поступово збільшуються при їх віддаленні від екватора.


Пума в стрибку Погляд пуми Умиротворення пуми