V. V. Venkataraman, J. T. Kerby, N. Nguyen, Z. T. Ashenafi, P. J. Fashing Solitary Ethiopian wolves increase predation success on rodents when among grazing gelada monkey herds // Journal of Mammalogy, 2015; 96 (1): 129
ScienceDaily Wolves are better hunters when monkeys are around // ScienceDaily, June 22, 2015

Ефіопському шакалу краще полюється коли поруч є мавпи

Рідкісна асоціація змішаних видів спостерігається між м'ясоїдними хижаками й потенційними жертвами. Дослідження під керівництвом Дартмутського коледжу виявили, що поодинокі ефіопські шакали, Canis simensis полюють на гризунів серед стад мавп гелад, Theropithecus gelada, що пасуться. Через послідовно незагрозливу поведінку ефіопських шакалів, які відмовились від можливості атакувати малолітніх гелад для того, щоб краще полювати на гризунів, гелади звикли до присутності ефіопських шакалів

Гелади є близькими родичами бабуїнів. Як рослиноїдні примати, вони їдять траву. Вони живуть у великих стадах, по 200-1000 осіб. Ефіопські шакали дуже рідкісні псові, їх тільки 300-500 осіб, що залишилися в дикій природі. Ці хижаки фахівці в полюванні на гризунів. Як гелади так і ефіопські шакали знаходяться під загрозою зникнення і є ендеміками Ефіопського нагір'я.

Завдяки широкому цілоденному збору даних на гуаському плато в північно-центральній Ефіопії з 2006 по 2011 рік, дослідники вивчили групу з приблизно 200 гелад, які регулярно пов'язуються з шакалами, які проживають в цьому районі.

Згідно з висновками дослідження, гелади звичайно не рухатися при зустрічі з ефіопськими шакалами, навіть коли вони були в середині стада - 68 відсотків зустрічей не спричиняють ніякого руху, і лише 11 відсотків призвело до руху більше, ніж на 10 метрів. На противагу цьому, гелади завжди відбігають на великі відстані в скелі для безпеки, коли вони стикаються з агресивними домашніми псами.

Ефіопські шакали надають перевагу полювання на підземних гризунів і серед гелад ефіопські шакали мають успішність полювання 66,7 відсотка спроб у той час як, коли вовки промишляють самі по собі їх успіх складає тільки 25 відсотків. Рівень успіху може бути пов'язаний з тим, що гризуни можуть бути сполохані стадом мавп, які порушують рослинність, коли пасуться або те, що це може бути зниження здатності гризунів виявляти хижаків через візуальне або звукове втручання, що йде від мавп, що пасуться.

Роль ефіопських шакалів, як співтрапезників гелад показує, що це може бути адаптованою стратегією в рамках більш широкого комплексного набору динаміки спільноти.