Andrey Giljov, Karina Karenina, Janeane Ingram, Yegor Malashichev Parallel Emergence of True Handedness in the Evolution of Marsupials and Placentals // Current Biology, 2015
ScienceDaily Lefties are all right with kangaroos. // ScienceDaily, 18 June 2015

Лівші є нормою серед кенгуру

Кенгуру воліють більше використовувати одну зі своїх рук для вирішення повсякденних завдань багато в чому таким же чином, як це роблять люди, з одною помітною відмінністю: взагалі кажучи, кенгуру — лівші.

"Згідно зі спеціальними оцінками масштабів переваг користування певною рукою, прийнятої для приматів, кенгуру мають високі оцінки", говорить Єгор Малашичев Санкт-Петербурзького державного університету в Росії. "Ми спостерігали помітну послідовність у всіх двоногих видів у тому, що всі вони воліють використовувати ліву, а не праву руку.

Одна з причин чому не очікується виявити лівші чи правші серед кенгуру — або інших сумчастих — це, тому що, на відміну від інших ссавців, їм не вистачає нейронної схеми, яка є в ссавців і яка з'єднує ліву і праву півкулі головного мозку. Дослідження кенгуру, що живуть у неволі не дали переконливих доказів чого-небудь. У новому дослідженні, щоб з'ясувати, як поводяться дикі кенгуру, дослідники спостерігали цих знакових тварин в Тасманії та континентальній Австралії.

"Те, що ми спостерігали в дійсності ми спочатку не очікували", говорить Малашичев. "Але чим більше ми спостерігали, більш ставало очевидним, що є щось дійсно нове і цікаве в дикій природі."

Вони виявили, що дикі кенгуру показати природне надання переваги щодо користування лівою рукою при виконанні певних дій, наприклад, вибирання листя, догляд носа або вигинання гілки. Ліворукість особливо очевидна в Macropus giganteus і Macropus rufus.

Macropus rufogriseus воліють використовувати ліву руку для деяких завдань, а праву для інших. Взагалі кажучи, вони використовують передню ліву лапу для завдань, які включають точні маніпуляції, а праву для завдань, які вимагають більше фізичної сили. Дослідники виявили менше доказів існування переваг у виборі руки для видів, які проводять свої дні на деревах.

Висновки повинні сприяти більш ретельному вивченню мозку сумчастих, який відрізняється від інших ссавців у багатьох відношеннях. Дослідники продовжують вивчати надання переваг при виборі руки в інших видів, які стоять вертикально регулярно або час від часу.