Чорнонога кішка   

Досьє:

Дієта: маленькі ссавці (піщанкові, землерийки, зайці), птахи, павукоподібні, комахи, рептилії, трава
Вороги: люди, отруйні змії, шакали і великі нічні сови
Середній життєвий цикл: 12-15 років.
Розміри: довжина тіла з хвостом 50-63 см (на хвіст припадає 1/3 цієї довжини), висота в плечах 22-25 см
Вага: самці 1.6-2.1 кг., самки близько 1.2 кг.
Чорнонога кішка: мапа поширення Чорнонога кішка
Мал.1 Чорнонога кішка 


Чорнонога кішка
 Мал.2 Чорнонога кішка
Чорнонога кішка мешкає у безводних землях Південної Африки і поділяє територію для існування з левом і гепардом. Максимум їхньої активності припадає на час від сутінок до світання і тільки протягом холодних зимових днів вони використовують для полювання ще й першу половину дня. Чорноногі коти досить енергоємні істоти, котрі споживають масу, яка рівна майже 1/5 частині їхнього тіла щоночі. Для цього вони змушені щоночі здійснювати великі подорожі в пошуках поживи. Підконтрольна територія однієї кішки: 12-15 км.


Чорнонога кішка сперечається у боротьбі за звання найменшої в родині котячих із кодкодом і плямисто-рудим котом. Хутро - з темними місцями клаптями, місцями смугами, на лапах товсті чорні смуги. Колір змінюється від легкого піщано-коричневого до червонувато-коричневого. Подушечки ніг чорні, оточені довгим чорним волоссям, що слугує захистом від гарячого напівпустельного середовища вдень, допомагає вбирати тепло від піщаного ґрунту вночі і давши цій маленькій кішечці її ім'я.


Ці маленькі нічні мисливці мають загальновідому серед науковців та місцевого населення схильність влаштовувати собі житло у покинутих норах інших тварин, але набагато частіше у колишніх термітниках, завдяки чому їх жартома називають "тигри мурашиних пагорбів".
Чорнонога кішка: портрет
Мал.3 Чорнонога кішка: портрет 


Чорнонога кішка захоплена зненацька Чорнонога кішка Хто там, серед нічної темряви?