Каракал   

Досьє:

Дієта: гризуни, антилопи, птахи, рептилії, безхребетні, риба.
Вороги: люди.
Середній життєвий цикл: 12-19 років.
Розміри: 60-90 см., плюс хвіст близько 30 см.;
висота в плечах 45 см.
Вага: самці ~13 кг. (до 18 кг.), самки ~10 кг. (до 16 кг.)
Каракал: мапа поширення Каракал на глинястому пагорбі
Мал.1 Каракал на глинистому пагорбі


  Бірюзовоокий каракал Каракал широко поширений на Африканському континенті; також зустрічається в центральній і південно-західній Азії. Каракал займає широкий спектр середовищ існування: напівпустелі, відносно відкриті савани і лісові регіони з вологими лісами і чагарниками або вічнозеленими, гірськими лісами.Перевагу ж надає сухим лісам і саванам сухі регіони з порівняно невеликою кількістю опадів. може обходитись тривалий час без води. Найбільш висока точка, де був помічений каракал це 3300 м у Ефіопському нагір'ї. Каракал полює на малих і середніх ссавців від кілька-сантиметрових мишей до 50 кг антилоп. Також полює на птахів, рептилій, безхребетних, риб, споживає деякі рослини і падло.
Каракал, як правило, рівномірно забарвлений в рудувато-коричневий або червоно-коричневий колір (трапляються меланісти); шерсть коротка. Задня частина вух і китиці, які можуть сягати 4.5 см. в довжину, чорного кольору. Китиці крім декоративного мають ще й практичне значення - вони допомагають краще вловлювати акустичні хвилі. Каракали переважно нічні хижаки-одинаки, хоча денна активність теж може бути доволі значною. Вогненне каракаленя на фоні блакитного неба


Каракали володіють акробатичними стрибками, які вони виявляють при ловлі птахів і значною швидкістю, однією з найбільших серед малих котів.

Каракал пильно стежить за птахами Каракал: Солодка обідня дрімливість Каракал-мушкетер на службі у короля