Очеретяний кіт   

Досьє:

Дієта: водоплавна птиця, гризуни, черепахи, змії, ящірки, риба
Вороги: леопард, вовки, зміна та руйнування місць проживання
Середній життєвий цикл: до 14 років.
Розміри: довжина тіла 70-75 см; довжина хвоста до 27 см; висота в плечах 36 см; висота вух - до 8,5 см
Вага: 4-16 кг.
Очеретяний кіт: мапа поширення Очеретяний кіт діти
Мал.1 Діти 


Очеретяний кіт
 Мал.2 Очеретяний кіт: сезон полювання минув добре
Очеретяний кіт мешкає в Єгипті, західній, центральній, південній, південно-східній Азії та на Шрі-Ланці. Зазвичай ведуть сутінково-нічний одиночний спосіб життя, хоча денну активність теж проявляють нерідко. Полює із засідки, або підстерігає жертву біля її нори. Іноді його здобиччю стають такі великі гризуни як нутрія та заєць, а також молодь дикої свині. Хутро загалом піщано-коричневого кольору, червонуватого або сірого (вуха чорнуваті), без візерунків за винятком смуг на ногах, хвості, інколи шиї; зимове хутро темніше і щільніше. Іноді трапляються меланісти.

Очеретяний кіт дуже хороший плавець і пірнальник, цю здібність він часто використовує, щоб зловити рибу, або втекти від собак. Найулюбленіші місця проживання для нього це болотиста і прибережна місцевість.
Очеретяний кіт на березі мертвого моря
Мал.3 Очеретяний кіт на березі мертвого моря 


Очеретяний кіт добре пристосувався до розвитку системи зрошувального сільського господарства. Він поселяється на сільськогосподарських та лісових плантаціях, на полях цукрової тростини, біля водоймищ рибного господарству, біля зрошувальних каналів. Також очеретяний кіт може селитись поблизу людських поселень, іноді займаючи покинуті будівлі, і тягати домашню птицю.


Pretty felis chaus Очеретяний кіт готовий нанести удар Очеретяний кіт у гніві