Барханний кіт   

Досьє:

Дієта: піщанки, піщані полівки, зайці, птиці, рептилії, павуки, комахи й домашні птахи
Вороги: люди, отруйні змії, шакали, великі сови.
Середній життєвий цикл: 8—10 років, у неволі — до 13 років.
Розміри: довжина тіла в середньому 50 см; довжина хвоста — 30см
Вага: самці: 2—3.4 кг., самиці: 1.4—3.1кг.
Барханний кіт
Мал.1 Барханний кіт у своїй стихії


 Барханний кіт і місяць
 Мал.2 Барханний кіт і місяць
Барханний кіт добре пристосований до вкрай пустельного оточення. Живе серед піщаних барханів, на кам'янистих рівнинах та в кам'янистих пустелях далеко від водоймищ і може цілком задовольнити свою потребу у воді від своєї здобичі. Барханний кіт дуже хороший спеціаліст по риттю нір, це йому допомагає при полюванні на риючих гризунів, при будівництві власного житла, або при вдосконаленні знайдених нір, викопаних лисицями, що також мешкають в пустелях. Активність цього кота загалом припадає на нічну частину доби.

Це маленький кіт з короткими ногами й широкою головою. Його шерсть (дуже густа для ізоляції від навколишньої температури) може мати кольори від коричнево-жовтого до сірого. Підошви ніг покриті товстим шаром жорсткого чорного волосся, захищаючи як від екстремального тепла вдень, так і від холоду і допомагаючи легше рухатись через пісок, а також роблячи сліди малопомітними. В районах проживання барханного кота денна температура може сягати +580 (піску — 1200), в той же час вночі температура може опускатися до нуля. У північних областях проживання кота взимку буває сніг, а температура сягає -250. Вуха барханного кота великі, широко розставлені і низько розташовані. Слух він має чудовий, що необхідно для полювання на здобич, яка не тільки рідко поширена, але й часто знаходиться під ґрунтом.
Барханний кіт у чагарнику
Мал.3 Барханний кіт у чагарнику


Між кочівниками Сахари барханний кіт має репутацію вбивці змій, особливо рогатих та піщаних гадюк. Таку здобич він приголомшує швидкими ударами передніх ніг. Якщо трапляється вдале полювання він закопує частину здобичі піском і повертається до неї наступної ночі. Територія, підконтрольна одному дорослому самцю оцінюється в 16 км2, хоча вона дещо перекривається з сусідніми.


Felis margarita cub with mother Барханний кіт трошки зніяковів Барханний кіт впольовує невелику змію