Кіт-рибалка   

Досьє:

Дієта: риба, птахи, комахи, дрібні гризуни, земноводні,. молюски, ракоподібні
Вороги: люди (знищення місць проживання).
Середній життєвий цикл: 12 років.
Розміри: довжина голови й тіла до 80 см; хвіст до 30 см; висота в плечах 38—40 см.
Вага: 11—12 (самці), 6—7 (самиці) кг.
Мапа поширення кота-рибалки У тихій заводі кіт-рибалка
Мал.1 У тихій заводі кіт-рибалка


 Кіт-рибалка: знайомство зблизька
 Мал.2 Кіт-рибалка: знайомство зблизька
Кіт-рибалка відносно поширений, але зосереджений в основному у водно-болотних місцинах, які люди часто вирішують висушити й пристосувати до сільського господарства чи інших своїх потреб. Із-за цієї та інших видів діяльності людини чисельність котів-рибалок зменшується. Живуть в болотистих місцях, очеретяних заростях, мангрових лісах, біля швидких водних потоків поселяються рідко. Звичайно ж коти-рибалки дуже хороші плавці й на відміну від усіх інших диких котячих, основою раціону в них є риба. Дослідження різних вчених виявляють, що активність кішки-рибалки може припадати як на день, так і на ніч.


Кішка-рибалка має кремезну, дещо видовжену будову тіла, короткі міцні лапи, короткий хвіст, видовжену, куницеподібну голову. Пальці лап також видовжені; між пальцями задніх ніг є перетинки. Колір хутра оливково-коричнево-сірий з паралельно розташованими чорними плямами, які на спині утворюють смуги: живіт помітно світлішого кольору. Як і в суматранського кота кігті можуть ховатися в подушечки лише частково.
Кіт-рибалка
Мал.3 Кіт-рибалка


У Гімалаях зареєстрована зустріч із котом-рибалкою на висоті близько 1500 м. Підконтрольна самиці територія складає 4-8 км2, а самцеві - від 22 км2.

Кіт-рибалка Кіт-рибалка Двоє гарних рибалок