Іберійська (іспанська) рись   

Досьє:

Дієта: кролі
Вороги: люди (особливо розставлені пастки), змії та хижі птахи (для молодняка).
Середній життєвий цикл: до 13 років.
Розміри: довжина тіла 85–110 см; крім того короткий хвіст 12–30 см
Вага: середня для самців 12.9 кг. (максимальна – 26.8),
для самиць – 9.4 кг.
Іберійська рись
Мал.1 Іберійська рись


 Іберійська рись
 Мал.2 Іберійська рись
Кролики становлять 80–100% їхньої здобичі (а зараз вони дуже потерпають від вірусу поксіматоз). 90% місць денного відпочинку знаходяться у гущавинах вересу. У зимові місяці частка кроликів у раціоні іберійської рисі трохи зменшується із-за збільшення частки оленят благородного оленя, і молодих муфлонів. Уздовж південно-західного узбережжя Іспанії в період з березня по травень в раціон рисі входить качка. Підраховано, що для того, щоб рись нормально почувалась їй треба з'їдати одного кролика в день. Будь-яку не з'їдену здобич іберійська рись ховає, щоб повернутись наступного дня.


Іберійська рись здається зменшеною копією євразійської рисі західноєвропейського регіону, хоча плями на хутрі має помітно чіткіші. За способом життя, однак, ці види дуже сильно відрізняються й іберійська рись більше схожа на канадську й руду, які теж дуже сильно прив'язані до популяцій зайцеподібних. Іберійська рись полюбляє середньо-лісисту місцевість та густі чагарники, поруч з якими знаходяться відкриті пасовища для полювання на кролів. Іберійська рись веде нічний спосіб життя, пік активності припадає на сутінки. За добу проходить в середньому 7 км.
Іберійська рись
Мал.3 Іберійська рись


Іберійська рись нині найрідкісніша дика кішка в світі. За останніми даними всього у світі залишилось від 84 до 143 особин. В Іспанії (95% популяції) вони обмежені площею 14000 км2, в Португалії – 7002. Концентруються рисі в гористій місцевості із середньою висотою 400-900 м., іноді аж до 1,600 м.

Іберійська рись Іберійська рись Іберійська рись, малюк