Канадська рись   

Досьє:

Дієта: зайці, птахи, гризуни, ссавці середніх розмірів
Вороги: койоти, вовки, пуми, люди.
Середній життєвий цикл: 15-21 рік.
Розміри: 75-105 см., висота в плечах 60 см.
Вага: середня для самців 10.7 кг., самиць - 8.9 кг.
Мапа територій канадської рисі Романтична канадська рись
Мал.1 Романтична канадська рись


 Канадська рись має гострі зуби і дуже міцні лапи
 Мал.2 Канадська рись має гострі зуби і дуже міцні  лапи
Канадська рись зустрічаються тільки в північних лісах, і їх основний видобуток це снігоступний американський заєць. Доля зайців у їх раціоні харчування: 60-97%, в середньому один заєць на 1-2 днів. Приблизно раз в 10 років спостерігається пік чисельності снігоступних зайців, чисельність канадської рисі змінюється синхронно з невеликим відставанням у 1-2 роки. Середні концентрації рисей 1-45 особин (у тому числі молоді) на 100 км², і коливаються із достатком зайців. Кількість рисей у максимумі циклу у 15 раз більша ніж при мінімумі циклу. Разом із циклом числа зайців змінюється зокрема час настання статевої зрілості та кількість потомства. Також у період мінімуму кількості зайців канадська рись частково переключається на іншу здобич: птахи, гризуни, білохвості олені, карібу, вівці Доллі.


Дуже густе хутро канадської рисі може бути від червонувато-коричневого до сірого кольору з білими верхівками, які надають матового відтінку. На вухах чорні кісточки середніх розмірів. Хвіст дуже короткий, з чорним кінчиком. Ще однією рисою канадських рисей є борода, що спадає від щік. Ступні лап канадської рисі досить широкі; ефективність підтримки власної ваги у цих рисей у два рази більша ніж у рудої рисі.
Канадська рись: стрибок на здобич
Мал.3 Канадська рись: стрибок на здобич


Канадська рись перш за все нічний хижак. Також полює на світанку та в ранніх сутінках. Канадська рись має невелику швидкість, але довгі стрибки, до 3 м. У негоду канадська рись ховається в печерах, густих заростях, біля повалених дерев. Цими ж сховищами вона користується в період доглядання за дітьми.

Канадське рисеня з матір'ю Канадська рись у сніжний день Канадська рись на сосні