Євразійська рись   

Досьє:

Дієта: копитні, інші ссавці, птахи, риба.
Вороги: люди, вовки
Середній життєвий цикл: 17 років, до 24.
Розміри: 81-129 см., хвіст=10-30 см.,
висота в загривку 70 см.
Вага: середня для самців 21.5 кг., для самок - 18 кг.
Мапа територій євразійської рисі Євразійська рись
Мал.1 Євразійська рись


 Євразійська рись
 Мал.2 Євразійська рись
Рись євразійська або звичайна насамперед пов'язана з лісовими регіонами, які мають хороше населення копитних. У Центральній Азії рисі зустрічаються в більш відкритій, легко лісистій місцевості. Також зустрічається в чагарникових і гористих місцевостях (в Гімалаях до 2500 м.). Це найбільша рись, мисливський хист якої в основному спрямований на копитних, але в деяких областях проживання основу раціону складають зайці й терева.


Найбільшого розміру досягають рисі східного Сибіру. Євразійська рись має порівняно довгі ноги й широкі ступні, які забезпечують снігоступний ефект. Взимку хутро значно щільніше і довше. Колір сіруватий з червонуватим чи жовтуватим відтінком, у південній та західній частині ареалу червонувате. Малюнок може бути переважно плямистий, переважно смугастий і відсутній. Євразійська рись має довгі китиці, білі плями на вухах, подвійну борідку і чорне закінчення хвоста. Пік активності - ранкові та вечірні години й відповідно пік неактивності середина ночі й середина дня.
Євразійська рись
Мал.3 Євразійська рись


Євразійська рись досить багато часу проводить на деревах: і під час відпочинку і вичікуючи здобич, щоб стрибнути на неї згори. Під час негоди переховується у печерах, в дуплах дерев або коло лежачих дерев.

Євразійська рись Євразійська рись Євразійська рись