Руда рись   

Досьє:

Дієта: гризуни (в основному кролики), середніх розмірів ссавці, птахи, кажани.
Вороги: люди (головним чином полювання).
Середній життєвий цикл: 16 років у дикій природі, до 32 років у неволі.
Розміри: 70-100 см., хвіст=13-20 см.,
висота в загривку 50-60 см.
Вага: середня для самців 8.9-13.3 кг., самиць - 5.8-9.2 кг.
Мапа територій рудої рисі Руда рись
Мал.1 Руда рись


 Руда рись
 Мал.2 Руда рись
Руда рись проживає головним чином в США , також на невеликій території в південній Канаді та в північній Мексиці. Найбільша висота на яку забирається бобкет це 3500 м. на мексиканському вулкані Коліма. За оцінками Служби рибних ресурсів та дикої природи США населення бобкетів на території Сполучених штатів на 1988 рік складало 0.7-1.5 млн.. Діапазон природних середовищ, в яких проживають ці рисі широкий: північні хвойні та мішані ліси, заплавні листяні ліси, прибережні болота, чагарники, сухі ліси і пустелі на південному-заході, тільки б була достатня кількість кроликів чи інших гризунів. Територія, контрольована однією риссю, змінюється від 6 км² для самиць півдня до 325 км² для самців півночі.


Назву бобкет руда рись отримала із-за короткого хвоста. Колір хутра може бути світло-сірим, жовтувато-коричневим, коричневим, темно-жовтим, червонувато-коричневим завжди із візерунками але у різній мірі. Очі зазвичай жовто-коричневі. Про існування альбіносів та меланістів є свідчення, причому меланісти були зафіксовані тільки у Флориді. Загалом південні бобкети темніші й менші за північних. Від канадської рисі відрізняється коротшими лапами (до того ж вона не така широколапа), меншими китицями на вухах, та й загалом бобкет дещо менший за свого канадського родича. Задні ноги й у рудої рисі більші за передні, але не в такій мірі як у канадської. Крім того, чорна відмітина на хвості у рудої рисі не так чітко виражена як у канадської.
Сіра руда рись
Мал.3 Сіра руда рись


Руда рись може бути активною у будь-яку годину дня чи ночі, проте пік активності завжди припадає на сутінки, як вечірні, так і вранішні. Бобкет добре пристосовується до мінливих умов існування. Добре лазить по деревах, відмінно плаває, якщо поруч неї селяться люди, полює на домашню худобу та птицю. Хоча сама невелика, може нападати на великих копитних, коли ті відпочивають.

Руда рись у рудих скелях Руда рись може бути водоплавною Руда рись і квіти