Марги   

Досьє:

Дієта: маленькі ссавці (щури, білки, опосуми, дикобрази, мавпи), птахи, рептилії (вага здобичі ~ 200 г., іноді до 1 кг.)
Вороги: люди.
Середній життєвий цикл: 12 - 14 у дикій природі, до 20 років у неволі.
Розміри: довжина тіла 45-80 см; хвоста - 70 % від загальної
Вага: 2-9 кг., в середньому 3,3 кг.
Марги
Мал.1 Марги вмиває лапи


 Цілий світ в очах Марги
 Мал.2 Цілий світ в очах Марги
Марги проживає від тропічних низовин мексиканського півдня через Центральну Америку і басейн Амазонки до південної Бразилії та Парагваю. Дуже низька чисельність марги проживає на крайній півночі Аргентини та в Уругваї уздовж річкових лісів. Загалом, мешкає марги на висотах 0-1,500 м. над рівнем моря; проте, зареєстровані випадки зустрічі з ними аж до 3,000 м. в Андах. На всій території проживання густина населення марги невелика, приблизно, 5 особин на км2, лише в деякий густонаселених районах ця цифра досягає 20/км2, водночас, у місцях перетинання територій марги з територіями більшого за розмірами оцелота чисельність перших значно менша за 5/км2.


Марги сильно прив'язані до життя на деревах, хоча іноді можуть спостерігатись на не вкритих лісом площах. Ведуть сутінково-нічний окремішній спосіб життя з максимум активності між 01 і 05 годинами ночі, вдень відпочивають на дереві. Хутро - коричневі, окреслені чорним плями на блідо-коричневому фоні. Хутро товсте і розкішне, через це марги були сильно винищені. Довжина хвоста відносно загальної довжини становить 70%. Це сильно допомагає при балансуванні.
Марги
Мал.3 Марги: все тонше і тонше


Марги володіють виняткою швидкістю вилізання на дерево. Це забезпечується тим, що їхні задні ноги можуть обертатися майже в межах 180 градусів. Також ця особливість допомагає кішці в прямому сенсі бігти по дереву вниз головою, наче білка, виснути на гілці, тримаючись задніми ногами і взагалі показувати непрості акробатичні трюки. Повідомляється, що марги здатні робити вертикальні стрибки на 550 см. (конкуруючи в цьому плані з пумою) і горизонтальні - на 850 см.

Відпочинок марги Малюк Марги Марги