Димчастий леопард    

Досьє:

Дієта: мавпи, свині, риба, птахи, змії, дрібні тварини.
Вороги: люди
Середній життєвий цикл: 10-12 років, до 17.
Розміри: 60-100 см., хвіст=60-90 см.,
висота в загривку 50 см.
Вага: для самців 16-18 кг., для самиць - 11.5-13.5 кг.
Мапа територій димчастого леопарда Димчастий леопард
Мал.1 Сердоліковоокий димчастий леопард


 Димчастий леопард
 Мал.2 Димчастий леопард разом із своїм віддзеркаленням
Димчастий леопард дуже сильно залежить від тропічного лісу і разом з тим територія його поширення співпадає з територіями найшвидшої вирубки лісу в світі. Поширений від Гімалайських передгірь Непалу (до висот 2000 м.) до Південно-Східного Китаю. Димчастий леопард островів Суматра й Борнео виокремлений в окремий вид - Борнейський димчастий леопард (Neofelis diardi)
Димчастий леопард є проміжною ланкою від великих кішок до малих. Череп порівняно з іншими великими кішками видовжений і плаский. Лапи великі широкі. Верхні ікла, що досягають довжини 4.5 см. є найбільшими якщо брати до уваги їхню пропорцію до довжини тіла. Забарвлення хутра дуже нагадує забарвлення мармурової кішки. Вид димчастий леопард знаходиться під загрозою зникнення. Полювання на нього суворо заборонене, але він все-ще страждає від браконьєрства.
Димчастий леопард
Мал.3 Димчастий леопард добре знає брід


Дуже добре пристосований до лазіння по деревах - має незвично довгі пазурі. Димчастий леопард часто використовує непопулярну серед котячих форму полювання - він несподівано стрибає на свою жертву із нижніх гілок. Як і південноамериканська марги димчастий леопард вміє спускатися з дерев униз головою.

Димчастий леопард Димчастий леопард Димчастий леопард