Онцила   

Досьє:

Дієта: дрібні ссавці, птахи, плазуни; середній розмір < 100г.
Вороги: люди (полювання, руйнування місць проживання).
Середній життєвий цикл: 10-14 років, в неволі до 23.
Розміри: 40-50 см., плюс хвіст 30-40 см.;
Вага: 2-3 кг.
Мапа території проживання онцили Онцила
Мал.1 Онцила


 Портрет онцили
 Мал.2 Портрет онцили
Онцила любить щільний рослинний покрив, у тому числі гірський, уникаючи дуже вологих лісів басейну Амазонки. У Коста-Ріці та Панамі характер розподілу онцили дуже нагадує поширення лісів із домінуванням дубів. У Південній америці для проживання онцила крім лісів використовую також савани, напівпосушливі густі чагарники і вторинний ліс, навіть у відносній близькості до людини. Онцила веде сутінково-нічну діяльність, але із значною часткою денної і в окремих районах може бути досить денною кішкою. По всій території поширення щільність онцили загалом невелика із-за конкуренції з куди більшим хижаком цих лісів - оцелотом.


Забарвлення маркування і розміри подібні до марги, але її хутро не таке товсте, тіло більш тонке і хвіст не такий довгий. Хутро онцили може бути від жовто-червоного до сіро-жовтого кольору з рядами великих темних розеток живіт сніжно-білий. Хвіст із чорними кільцями і чорним кінчиком. На задній в цілому чорній поверхні вух є цілі відмітини. Очі часто янтарно-коричневі.
Онцила у природному середовищі
Мал.3 Онцила у природному середовищі


Онцила більш добре ставиться до гористої місцевості ніж скажімо оцелот і марги. Є відомості, що в Колумбії вони ці коти проживають на висотах від 1500 до 4500 м., тобто до лінії снігу. Площа підконтрольної одній онцилі території - 0.9-2.8 km² для самиць і 4.8-17 km² для самців.

Молода онцила Онцила Онцила-меланіст