Ягуар   

Досьє:

Дієта: великі копитні, але загалом все, що спіймає.
Вороги: люди.
Тривалість життя: середня 11-12 років, максимальна 20.
Розміри: 160-180 см., хвіст: до 75 см
висота в плечах 67-76 см.
Вага: самці до 120 кг., самиці до 90 кг.
Мапа територій ягуара Гіпнотизуючий погляд ягуар
Мал.1 Гіпнотизуючий погляд ягуар


 Ягуар: мати з малям
 Мал.2 Ягуар: мати з малям
Ягуар - найбільша кішка нового світу. Місця проживання пов'язані з наявністю достатньої кількості води - це можуть бути дощові ліси, сезонні болота, луки й пампаси, що періодично затоплюються. Хоча ягуар може жити й у сухих лісах чи чагарниках; зареєстрований він до висот 3000 м. Пік його активності припадає на світанкові та західні сутінки. Ягуар добре плаває.


Хутро ягуара відрізняється від леопардового більшими, з розірваними краями розетками навколо малих чорних плям. Фон хутра рудо-жовтий. Шия, живіт і внутрішня частина лап біляві. Має велику голову і кремезні недовгі лапи. Меланізм трапляється часто, про альбіносів іноді надходили повідомлення. Лісові ягуари темніші й менші за тих, які мешкають на відкритих територіях. У центральноамериканських вологих лісах середня вага ягуарів-самців 57 кг, самиць - 42 кг., в той час як у бразильських пантаналах середня вага самців 100 кг., самиць - 76 кг. Різниця може бути пов'язана із значно більшою кількістю великих хижаків на відкритих територіях.
Ягуар  у затінку
Мал.3 Ягуар у затінку


Ягуари єдині серед великих котів, які регулярно вбивають свою жертву (особливо капібарів, найбільших серед сучасних гризунів), проколюючи череп іклами. також його ікла служать для проколювання товстої броні рептилій і панцира земляних черепах.

Ягуар у воді Ягуар крадеться Ягуар: чорна пантера
p