Леопард   

Досьє:

Дієта: дуже невибагливий
Вороги: люди
Середній життєвий цикл: 12-17 років
Розміри: 125-165 см., хвіст: 60−110 см.
висота в плечах 45-80 см.
Вага: самці 37-91 кг., самиці 28-60 кг.
Мапа територій леопарда Леопард серед стиглого колосся
Мал.1 Леопард серед стиглого колосся


 Леопард кольору колосся
 Мал.2 Леопард кольору колосся
Леопард - найтерпиміший до місця проживання кіт, який може мешкати в різних умовах від вологих лісів до пустель. Звичайно, перевага надається лісам та саванам, але проживає леопард також у гірській місцевості (до 4600 м на горі Кенія та 5200 у Гімалаях), заболочених місцях, чагарниках, напівпустелях і пустелях. Може проживати і поблизу людських поселень. У харчуванні дуже неперебірливий, вживає різну здобич від членистоногих до великих антилоп чи молодих жирафів, не гребує й падлом. Із-за цього часто стає жертвою отруєнь, після вживання отруєного людиною м'яса.


Хутро блідого чи кремово-жовтого кольору відповідно на животі та з боків, на спині ж оранжево коричневе. Вкрите чорними чи темно-коричневими плямами та розетками. Леопард на відміну від ягуара не має внутрішніх малих плям у всередині розеток. Меланісти зустрічаються найчастіше серед леопардів, які живуть у густих лісах.
Леопард на відпочинку
Мал.3 Леопард на відпочинку


Якщо леопард проживає на одній території з більш великими хижаками він перетягує здобич на дерева, у густі чагарники чи до сховку між скель, навіть долаючи сотні метрів. Зрідка можуть нападати, стрибаючи з нижніх гілок дерев. Пік мисливської активності припадає на світанкові та західні сутінки.

Чарівнооке дитя леопарда. Суровий леопард Леопард у променях західнього сонця