Тигр   

Досьє:

Дієта: невибагливий, але звичайно надає перевагу великим жертвам
Вороги: люди
Середній життєвий цикл: 8-10 (до 26) років
Розміри: 140-270 см., хвіст: 90−120.
висота в плечах 90-125 см.
Вага: 110-225 кг., тигриці на 25% легші       
Мапа територій тигра Тигр рудого вечора
Мал.1 Тигр рудого вечора


 Тигр на водопої
 Мал.2 Тигр на водопої
Тигри знаходяться тільки в тропічній Азії, а саме у вологих тропічних, субтропічних лісах і мангрових лісах, рідше в болотистих і трав'янистих місцевостях, але ніколи не живуть далеко від води. Найбільша висота, на якій були зафіксовані тигри 4500 м. (Бутан). Основна вимога їх проживання - присутність достатньої кількості великих копитних і диких свиней. Проте в їх раціон входять риба, птахи, рептилії, земноводні та ссавці.


Більшість тигрів мають хутро рудувато-коричневого кольору з темними смугами; животи білі. Звіти та записи показують, проте, що деякі дикі тигри бувають повністю білими чи чорними. Розміри тигра сильно варіюються: найбільші сибірські, найменші суматранські. Зіниці округлі, райдужна оболонка від жовтої до оранжевої, у білих тигрів блакитні. Нічний зір у 6 раз кращий ніж у людей.
Тигри під мокрим снігом
Мал.3 Тигри під мокрим снігом


У принципі, тигри ведуть нічний спосіб життя мисливців, хоча в охоронних територіях, часто активні протягом дня. Типовий розмір потомства: 2-3 дитинчати. Молоді тигри залишаться зі своїми матерями на строк до двох років, навчаючись навичкам полювання. Після відокремлення молоді самці можуть помандрувати далеко, щоб жити відокремленим способом життя, перш ніж створити свою власну територію, часто витісняючи старих або поранених самців. З іншого боку, молоді самиці часто перебувають поруч із матір'ю, і в деяких випадках навіть займаючи частину її території.

Тигр на фоні західнього сонця Білий тигр Тигр, що нагадує крокодила